Ambasáda

14. srpna 2014 v 19:14 | Soňa |  Match

Ambasáda

Tak dnes jsem vstávala v 5.15 abych včas došla na bus SA - do Prahy také i z Prahy. Zajímavé číst ten časopis Žlutý a upoutávky na au pair Usmívající se. Vystoupila jsem Na Knížecí a šla pěšky na Malostranské náměstí přišlo mi zbytečné platit lístek na tramvaj -šla jsem pořád rovně a když okolo mě projela tramvaj s číslem 20 nebo 12 věděla jsem že jdu dobře. Asi po 20 minutách sem byla na místě došla si sprostě do Starbacku na wc a sedla si kousek od obchodu abych jako český turista vybalila (pro mě snídani namazané rohlíky a zapila to vodou) Mlčící na co utrácet ještě jsem měla v plánu později koupit něco pro děti jako dárek.

No když už jsem si tam tak seděla tak okolo mě prošli většinou cizinci a bavili se anglicky ale všude. Já snad vůbec neslyšela češtinu. Na to ke mě přišel mladík a ptal se (v AJ) jestli umím anglicky, tak sem mu řekla trochu jo, jak mu můžu pomoci? Tak mi ukázal mobil s adresou, že hledá hotel. Tak jsem vytáhla tablet najela na mapy a ukázala mu kde se nachází a kam se chce dostat - na Malou Stranu do ulice Žitná poděkoval a odešel.
Pak už byl můj čas přemístit se k ambasádě. První jsem minula velvislanectví Kosovo a za tím je americká ambasáda. Všude okolo policie a i auta kotrolovali zrcátkem pod vozem.. Českýmu panáčkovi před budovou stačilo říct jméno, odškrtl si mě zeptal se na elektroniku tak mi tablet přejel - mě to přišlo jako náplast, řekl v pořádku a mobil sem musela vypnout, ukázat mu obsah batohu.(pán smrděl rybičkama asi dosnídalMlčící) Pustil mě do budovy nechala si projet skenerem batoh a prošla bezpečnostním rámem pak jsem odevzdala celý batoh a vzala si jen papíry co potřebuju. Dostala jsem vysačku kde bylo písmeno C. Poslali mě do dveří který pro mě byli velmi těžké je otevřít - a do prvního patra.
Tam jsem už viděla lidi co tam seděli a čekali tu místnost jsem prošla až do další podobné kde bylo okýnko 1 kde se stála fronta. Tam jsem odevzdala české úřednici všechny papíry, obálku už nechtěla ( dřív se odevzdávala s nadepsanou adresou), dostala informační letáček o právech, zneužívání atd. Pak jsem si našla místo v té první místnosti, protože tam je lépe rozumět koho si volají. Po nějáké době kdy jsem si stihla pokecat s holčinou vedle sebe co jela na studentské vízum mě zavolali. Pán měl silný přízvuk takže jsem mu hůř rozuměla, ale dalo se. Dala jsem znova otisky prstů a pak řekla proč chci být au pair, jak se jmenuje rodina, kolik má dětí, jak se jmenují, co tam budu chtít studovat, co budu dělat až se vrátím, jak dlouho tam budu, a co jsem si přečetla v brožurce? to bylo vše a řekl mi že pas příjde do týdne, vrátil mi papíry co přišly z ameriky.
Ještě jsem počkala na tu slečnu co seděla vedle mě, vzaly si věci z úschovny a pokecaly ještě venku, vyměnily si FB a že si napíšem Usmívající se
Cestou zpět na Anděla jsem v levných knihách chtěla najít krtečka v AJ, neměli tak jsem vzala knížku s poníkama a nálepkama za 69Kč a ještě v papirnictví koupila samolepku -vlajku ČR do projektu USA vlajku neměly Zamračený Pak ještě pokec s kamarádem co cvičí KMK a odjezd zase SA domů.
visa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama