3.týden

17. listopadu 2014 v 20:56 | Soňa |  1.měsíc

3.týden

Pondělí - dnes jsme jeli pro C do školky vyzvedly jí a jelo se s ní k zubaři, pak ke mně do školy kde ale nebyl nikdo, slavili svátek tak jsme vrátila C do školky a jeli zase domů. Ráno nešel internet ani TV tak jsme volali na opravu - tady jsou na to odborníci museli nás přepojit do

Indie, že nám nejde net a odpoledne se měl stavit pán, ten přišel zrovna když mi malá blinkala pak se pokadila a já jí šla přebalit tak zrovna klepal na dveře, tak jsem volala ať chvilku počká a to hned žhavil telefon stál před domem a volal, tak jsem vzala dítě a vyběhla ven ať jde dovnitř. U nás v domě se zouváme, ale chlap to nepochopil a chodil tu v botech navíc smrděl kouřem i asi starým oblečením, na hlavě měl klobouk jako kovboj a k tomu u pasu brašnu s nářadím, ptal se mě kolik máme TV, ale já ho pochopila jako kolik máme kanálů, tak mu říkám já nevím jsem tu nová a vše je tu pro mě nové, nevím kolik máme kanálů… No když chlap přišel už vše šlo, ale stejně chtěl ovladač a koukal a něco dělal s TV asi 10 minut zatím se prošel po celém přízemí …grrr takže když odešel tak jsem poctivě vše vysávala. Večer přešel M s C a já mu navrhla ať malou vykoupe tak to udělal a dokonce si troufnul sám a já na něj jenom dohlížela.

foto jídla-takové těstoviny plněné dýní a posypané parmazánem

Úterý- jsem hlídala E zrovna nebyl pro ní dobrý den tak hodně plakala asi jí vážně rostou zuby. Nakonec jsem jí uspala na míči, ale pak jsem se bála pohnout abych jí nevzbudila takže jsem se nemohla napít, najíst atd. Vysvobodila mě po hodině a půl houpání na míči příchozí HM která mi podala pití a dala chleba s vajíčkovou pomazánkou. Pak jsem jela pro C do školky. C má domácí úkol tak jsme ho začaly plnit, HM jsme namalovaly chodidlo vodovkama na hnědo a obtiskly to na papír, po večeři jsem malovala C ruce a poté i E ta v jednu chvilku papír chytla a začala ho mačkat. Bylo to srandovní a celkem i pracné aby 3,5 měsíční miminko roztáhlo dlaň má tendenci si hodně držet pěstičky …no byli jsme od barev všichni. Bude z toho krocan …

Středa - za velkého pláče nechce C odvézt ode mně do školky tak jí HM doprovází až do auta a jak jsme odjížděly od garáže už nebrečela. Vzala si knížku a čmárala si do ní, tekly jí nudle z nosu já jí řekla ať si to utře, ale nechtěla protestovala , její problém. Po cestě si vzpomněla kde je máma? Odpověděla jsem jí, že máma bude čekat doma a krmit E. Pak mi řekla, že jí upadla fotka a chce jí podat tak jsem štrachala pod sedačkou, když jsem stála na křižovatce a čekala na zelenou. Do školky se mnou už skákala za ruku a pak jsme tam i běžely. Dnešní otázka ve školce byla jestli už někdy jedly vafle tak pokud ano nebo ne pod odpověď se děti podepisují, aby trénovali podpis. Jinak po cestě zpět jsem vyfotila nápis okolo kterého jezdím do školky.

Odlišnosti na silnici: Semafory jsou až za křižovatkou, z červené přechází světlo rovnou na zelenou, pokud křižovatka není označená cedulí nejezdit na červenou, tak se může odbočit vpravo na červenou. Doma jsem vybalila nákup co nám dovezli ke dveřím - prý nová služba , nechaly jsme si dovést chleba a wc papír. Po obědě jsme jeli do školy udělat zápis na test - vše bylo o tom, že si chtěli zapsat můj kód z aplikace co jsem dělala po internetu a zeptali se mě jestli test chci psát v 8.30 nebo 12.30. To bylo všechno?! Jako kvůli tomuhle jsem musela jezdit až do SF?? Nešlo to vyřídit po telefonu nebo emailu?! No nic tak to máme, pak jsem ještě stihla založit účet v bance a koupit si hned na novou kartu ochucenou vodu. Vyvážím popelnice. Večer jsem měla k večeři těstoviny s dýní a sýrem k tomu špenát-rukolu-mrkev-ředvičky a seriál Glee a potom taky Moderní rodina. HF přivezl pozdě C až v 8.30 pm …

Čtvrtek - Do školky s HM a pak jsem viděla jak se tady tankuje- na kartu přímo u stojanu. HM měla kadeřnici a já E skoro celé odpoledne tak jsem s ní jela do nákupního centra kouknout po oblečení tak mám nové tričko za 4 dolary, pak asi 3 svetry, kostkovanou košili, pásek, padlo dalších 94 dolarů :-D K jídlu losos s kuskusem - dávám si málo a pak nabírám další várku :-) A lososa pokapávám citrónem.

Pátek- HM měla schůzku se šéfem tak jsem měla na starost obě děti, dopravit starší do školky. První nastal ukrutný brek, protože C chtěla odvézt od maminky, nikoliv ode mně, já jsem velkou nechala stát ve dveřích a zatím jsem otřela auto, naložila do něj kočárek a mluvila na C, že dneska se projede se mnou a nic jiného se nestalo, není důvod brečet, pak jsem přišla od auta a vysvětlila jí, že je to velká holka a ty nepláčou. Požádala jsem jí jestli mi pomůže uklidit mlíko do tašky. Jejím dalším úkolem bylo vzbudit sestru, došly jsme jí přebalit a už byl čas vzít všechny věci, obě děti a zakódovat dům.
To je vtipná kapitola, takže připravit děti u dveří pro hosty vysvětlit C, ať nikam nechodí a čeká, že zapnu alarm a jdeme do auta. Zapnout alarm proběhnout kuchyní, obývákem a halou pobrat děti-obout se, věci, zamknout dveře, usadit starší dítě,zapnout pás, usadit vajíčko s mladším dítětem zkontrolovat jestli to zacvaklo všude kde mělo, nasednout připoutat se, dát starší svačinku pití pustit její písničky, nepoužívat pravou nohu a vyrazit. Nejsložitější je asi vyjet z naší čtvrti a hned se zařadit do třetího pruhu. Na cestě po ránu je hodně provoz takže se tam nacpat a nebrat si žádné servítky počkám než mě pustí hodím blinkr a prostě se tam někomu se nacpu, buď to vezme nebo si jako uspěchaný další člověk zatroubí. Cesta je 20 minut kdy střídáte pruhy podle směru jízdy, já převážně střídám ty dva prostřední pruhy ze 4 co jsou v křižovatkách jinak je to převážně dvouproudá silnice. U školky po zaparkování vyndat a složit kočárek-golfík dát do toho mladší dítě, pak odpásat to starší chytnout jí za ruku -nebo za kapucu aby neskočila pod blížící se auto, vysvětlit jí, že chci aby se držela kočárku a půjdeme společně, zamknout auto, zkontrolovat zda je zamčené a jde se do školky. Ve školce se zapisuju do knihy - moje jméno, čas příchodu poté i odchodu a že ukládám dítě - píše se D/O pokud odebírám dítě tak P/U. Projít dvěma dveřmi na zámek- když jde HM má kartu já čekám na paní co tam sedí na recepci aby mi odemkla. Projdu dvorem a už mířím do červeného domu - vejdu do třídy pozdravím, přečtu dítěti otázku dne ,C se pod to podle odpovědi podepíše, řekne mi ahoj nebo někdy mě i obejde a jde si hrát. V pátek měli sportovní den, jako každý pátek tak šli na zahradu kde je dva chlapi trénují, sledovala jsem je asi 15 minut a mají to velmi zábavnou formou takového učitele bych taky brala.Pak jsem pečovala o E než se vrátila HM. Dojeli jsme nakoupit potraviny a pro C do školky. K jídlu kuře se sladkýma hranolkama S vyplazeným jazykem

Sobota- ráno hip hop s C tak dojet asi 20 minut do gym-byla i ukázka pro rodiče tak jsme byli v centru dění, pak si děti hrály v aréně plné gymnastického náčiní bradla, žíněnky atd…já tam budu jezdit později s E cvičit od 4 měsíců každé úterý. Pak jsme měli necelé dvě hodiny doma a jelo se do SF na birthday party C spolužáka. Kluk co se oblíká jako holka má doma panenky a chodí v šatech, nás přivítal v sukni a ponožkami s princeznami. Jejich dům byl na ulici Castro, která je známá jako ulice homosexuálů, ale byla to taky taková ta strmá z kopce a do kopce (jak by řekla C up the hill and down the hill, bylo tam 6 dětí 2 mimina hodně dospělých. Měla jsem mleté maso s jejich přílohou chips- skoro jako chipsy ale tvrdší pak jahody a nakonec bagetu a párek, ale měla jsem malou v klokance tak jsem to nejedla jako hod dog a místo dortu měl zmrzlinu tak jsme dostali všichni zmrzlinu.

Neděle - ráno mě přišla zkontrolovat C jestli jsem vzhůru tak jsem jí vzala k sobě do postele, trochu jsme si hrály a smáli se, pak jsem si dala sprchu, sešla dolů k jídlu byla krupicová kaše. Začala jsem vařit lasagne a C mi pomáhala se strouháním sýru. Pak jí to přestalo bavit a šla za mámou nahoru. Vařím dál v tom slyším nad sebou slona, tak odstavím maso a jdu zkontrolovat C nahoru -ona si tam zapla běžící pás a běhala na něm. Tak se jí ptám jestli to má povolené od mámy -kouká na mě, že mi nerozumí tak se ptám S.Prej nevěděla, že to umí zapnout. Tak nechávám C nahoře a jdu pokračovat ve vaření.

Pak S příjde za mnou povídá, že to dobře voní. Přemýšlíme kde se bude fotit a já se jí ptám na prostor nahoře, ona nechala děti nahoře a my přišly akorát když C se rozhodla v kolíbce snést E ze schodů, frajerka. Tak S v šoku a vysvětlila C co se mohlo stát. (Prej si děti spolu hrály mi říkala HM když přišla dolů). V 11 přišel fotograf a dělaly se rodinné fotky -to bylo oblékání a převlékání. Pak do toho přišla kamarádka s dvěma dětmi. Byla to Ruska tak chvilku mluvila na děti rusky pak anglicky (otec je Francouz tak to mají děti doma celkem pestré -dobrá příprava na život) a fotograf se mnou i česky- žil 10 let v ČR učil tam AJ. Já jsem potom uspala E nahoře a ostatní děti vyváděly, rambajs dole. Pak jsem poslouchala co se povídá sem tam jsem něco chytla o čem se mluví. Byla jsem unavená a usnula nahoře. Když se děti rozhodly vzbudit E tak jsem se vzbudila a byla zase v dění. Hurá, bude večeře tak dávám péct lasagne. Lasagne se povedly S si přidala 3x a mě taky chutnaly, prej je budeme dělat častěji :-P Večer usedám k učení na autoškolu a pak mám problém usnout, ještě v půl jedné ráno nespím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama