První týden

6. listopadu 2014 v 6:40 | Soňa |  1.měsíc

První týden v rodině

Pondělí - zařizování SSN něco jako občanský průkaz u nás, čekalo se tam velmi dlouho mezitím jsem si prohlídla místní drogérii s lékárnou a koupila poštovní známky, pistácie a čelenky do vlasů a když půjdu ven tak i na uši -hodně je tu větrno. Večer přijel Michael s Carinou tak jsem jí

ukázala obrázky dýní od babičky- moc se jí líbí, pak jsem nabídla M jestli chce malou vykoupat -tak spíše šel semnou a sledoval jak já to dělám chvilkami tam s námi byla i C. K jídlu jsem jedla poprvé nachos.
Úterý - ráno jsem vstala v 7 abych byla připravená na Carinu ta vstala někdy v půl 8 a když jsem se jí zeptala co chce snídat chtěla palačinky. Na to nebyl čas a hlavně nevím jak je dělat a kde co je, tak dostala cereálie. Jelo se pak do školky cesta je lehká a jede se okolo nápisu Sout SF (podobný jako je Hollywood). Někdy se mi ho snad povede vyfotit. Některé domky cestou jsou velmi dobře vyzdobený strašidelně na halloween. Po návratu ze školky jsme řešili školu -zápis do školy. S pomosí HM jsme zjistili co a jak vyplnila jsem formulář a získala kod, který se má zavolat do školy. Příští čtvrtek jdu na rozřazení -test do školy a podle úrovně AJ mi přidělí třídu.(Test ještě nebyl .-D, musí se vyplnit další formulář přímo někde ve škole, a tam jsem se ještě nedostala) Byla mi ukázaná pračka a sušička tak jsme to zaply a já vyčistila ještě kočičí wc. K obědu sendviče a potom pro starší holku do školky-měla tam promenádu -podle knížky kterou daná třída čte měli tématické kostýmy a v tom se procházeli po školkovém dvoře.Aktuálně čtou něco o rybách, tak byli rybky.
Po příjezdu ze školky jsme se s C pustily do vyřezávání dýně. Mají na to speciální fidlátka, ale bála jsem se že je zlomím. Podařilo se nám to udělat celkem rychle s mojí pomocí. K večeři těstoviny s kuličkami -mletým masem a kečupovou omáčkou. Pak už bylo 7 a já se sešla s au pair -češkou co tu je kousek, jely jsme do centra a koupila jsem si colector maps -mapu na čtvrťáky. Pak čaj a čokoláda ve starbacku a jelo se domů. Měla jsem klíče od domu tak OK.
Středa- mám malou a HM s tou starší jeli do školky, mezitím skládám prádlo. Pak krmení malé z lahvičky už ji bere bez problémů. K obědu sendviče a pak jsem překládala svoje očkování, HF chce vědět na co jsem očkovaná a asi podle nějaké knížky mi chybí očkování proti chřipce. Píšu kdy v kolik malá jedla, spala a kdy jsem jí měnila plínku. Večer vyvážím popelnice z garáže a mám celkem volno. Pak se jdeme projít po okolí a já fotím pohled na South SF.K večeři kuře s bramborem a přijíždí HF s C, HF ukazuju denní režim E a očkování co mám a je spokojený.
Čtvrtek - ráno jsem se C neptala co chce k snídani, ale namazala jsem jí chleba s veselou krávou a na to naskládala rajčátka a ona řekla že je nejí tak jsem jí je sundala. Pak jsem jí nabídla jestli chce chleba s máslem a marmeládou tak si to vyměnila. Odvezli jsme jí do školky a po cestě zpět nakoupili v obchodě -takovém menší než je Targo nebo walmark u nás bych to přirovnala jednotě. Přijely jsme domů odnesla jsem dítě do domu a vybalovala nákup a taky ho nosila do domu, pak jsem doplnila toaleťák a kapesníčky.Malá chtěla najíst, tak první přebalit-převlíkla jsem jí do bodíček s dlouhým rukávem, pak ohřát mlíko a dát jí to. Nechat odkrknout a pak jsem jí vzala na zahradu ať je na vzduchu - u toho jsem si ostřihala nehty, pak se mi jí podařilo uspat a já mohla uklidit nádobí z myčky. Když se vzbudila vyměnila jsem jí plínku a byl čas zase jíst do toho jsem jedla i já. Poté jsem odtáhla popelnice do garáže, uklidila kočkám wc, zapla pračku poté sušičku a zkoumala doktora v okolí - konečně jsem našla kde je najdu.
Odpoledne kolem 4.30 jsme jeli pro C do školky -řídila jsem své nové auto první pokus levá noha na brzdu -HM mi řekla že levou musím nechat bez používání .-D a jo vlastně :-D pak jsem si projela dvě ulice ve čtvrti a dojela do školky i s HM a E. Cestou zpět E usnula tak jsem jí vzala nahoru a poskládala prádlo. Malá se vzbudila tak vydržela ještě v autosedačce hodinku si hrát -skoro nebyla slyšet ona je tak hodná a milá. Potom jsem jí šla vykoupat když už jsem jí sušila začala plakat hlady. Pak jsem vytáhla C první balíček šmoulů z Albertu za to že snědla celou večeři.S vyplazeným jazykemA už mám volno .-)

Pátek - starší jsem vzbudila v 7.30 že má snídani připravenou. E vstala asi v 8.20 tak jsem jí vyměnila plínku a pak ještě C jsem učesala a umyla jí obličej ráno si vzala na hraní bubínek to jsem málem ohluchla. Pak jí HM odvezla do školky a já byla s E doma. Dosnídala jsem a hrála si s E, trochu víc brečela, že by zoubky? Nebo prdíky…Zašila jsem kostým C protože ho trochu natrhla ve školce a vyměnila baterky v houpačce pro E. Pak péče o E do toho komunikace s místníma holkama, kam večer půjdem, když se mi podařilo E uspat tak jsem pomáhala HM třídit oblečení pro holky. Pak jsme se najedly, dala jsem kočkám konzervu. na dveře nalepila netopýra a cedulku že mají děti klepat - máme rozbitý zvonek, a nainstalovala světýlka ve tvaru duchů a dýní před vchod. Pak jsme jeli pro C do školky, ale ona tam nebyla -vyzvedl jí otec a vzal na trik or treat. Tak jsme jely domů a cestou jsem vyfotila dva ozdobené domy. Bylo jich po cestě hodně ale z auta to nešlo vyfotit. Přijely jsme domů a chvilku po nás HF s C. C měla nový kostým, ale už zadělaný od čokolády tak jsem to z ní svlíkla a vyčistila. Pak jsem převlíkla E a připravila jí. Do toho oblíkala i sebe. Šlo se k sousedům kde byl plný dům lidí i dětí většina byla v kostýmu. Potkala jsem tam pána z polska tak na mě Jak se máš? Mám se dobře, je to dobrý .-D říkal česky .-D Hodně lidí obdivovalo Emily tak jsem ani nemusela skoro nic říkat. Dostala jsem pizzu a pití sedla si s E a jedla, pak přiběhla C že už se jde ven tak jsem ani jídlo nedojedla a šla oblíkat sebe i E. Šlo se od domu k domu po celé naší čtvrti. Po tomhle jsem šla ještě s Terezkou další českou au pair ven. Dala jsem si cocktail -byl grep-citrusový tak mi ani moc nechutnal za 6 dolarů a jelo se domů.
Sobota- ráno byli palačinky asi s javorovým sirupem a šlehačkou. Malá má hru, že řekne číslo nebo písmenko a to se dělá šlehačkou na palačinku. Pak jsem si skypovala a poté oblíkla E a jelo se na balet- dřív mi psaly, že chodí na balet, ale změnili to na hip hop. Pro rodiče jsou tam okna u kterých sedí a sledují své ratolesti. Já chvilku pečovala o E a pak sem se připojila na wifi a četla článek na blogu od Verči. Jinak až budou E 4 měsíce můžeme tam chodit cvičit s ní v úterý. Po návratu jsem pomáhala C s obědem topinku se sýrem…sobě jsem udělala chleba s máslem a marmeládou. Pak jsem si šla lehnout a v 5 se jelo na večeři do restaurace dala jsem si burger. Po návratu vykoupala E a už dělala svoje : nahrát fotky čekat na skype …
Neděle - ráno jsem měla k snídani vafle. Poté jsem šla zase do postele a skypovala s rodiči i přítelem. Pak jsem pomáhala s malou a na oběd se jelo do ZOO oběd jsme jedly tam -piknic na hřišti. Obrovské dětské hřiště ve tvaru stromu, ledovce a vodní plochy s vydrami, hodně herních prvků kde jsem pomáhala C je zdolat a něco jsem si vyzkoušela i já.E ke konci už usnula naštěstí jsem jí včas dala do kočárku a celou zoo i s cestou domů prospala.Prošly jsme toho hodně, viděla jsem plameňáky, různé papoušky, opice i opičky, žirafy,koalu jak spí - spí 22hodin denně, tučňáky, tygry, gorilu i s mláďátkem, zebru, pštrosa a hrocha co se koupal v bazénu a pak se došel ,,vysrat,, vzal si balon a šel zase do bazénu si s ním hrát. Bylo to crazy a funny. To je asi největší zážitek ze zoo v SF. Pak ještě malá chtěla na kolotoč s koníkama, ten starodávný kolotoč s koníkama co se houpou nahoru a dolů a kolotoč se točí dokola.
Mám video s hrochem,ale něják to ten foťák nedává a video se seká budu muset se podívat do nastavení jestli něco není špatně…(byla špatná karta nestíhalo to nahrávat, tak jsem koupila novou kartu do foťáku a už to snad bude ok)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama