1.12.-7.12.

22. prosince 2014 v 7:19 | Soňa |  2.měsíc
Pondělí - ráno jsem se nabídla odvést C do školky, tak jsme jeli společně i s E a cestou už bylo vidět pár domků s vánoční výzdobou. Pak jsem skládala prádlo - líbí se mi, že tu je sušička to je prádlo hned suchý a já ho ani nežehlim, poskládám to hned a ulízím do komod. Pak jsem

zkoumala dárky a zjistila, že slevomat neakceptuje mojí americkou debetní kartu :-/ tak jsem se učila posílat peníze na účet přes Western Union, poplatek 5 dolarů mi příjde ok. Díky Mončo za návod. Jinak peníze přišli za týden.
Úterý - ráno v pohodě jen C je trochu nachcípaná a tak se nechala spát dýl- což je do 8. Na to že bylo v plánu jet do školky v 8.15 se to nestíhalo, ale Američani nejsou dochvilný vůbec takže se tím nestresují. Odjížděli v 8.40 s HM. Já měla E celý den, s tím že v 12.15 má cvičení- druhou hodinu. Celý den hodně pršelo, tak jsem si autem zajela do garáže. E mi usnula hodinu před odchodem na cvíčo, takže připravit věci, vzbudit jí, nakrmit, přebalit a jede se. Je to celkem práce a já si ještě vymyslela cestou zpět stavit se u Markéty, která má 5.měsíčního kluka.
V gym - jsme zpívali dětské písničky protahovali ruce, nohy, cvičili polohu na bříšku, hrály si s míčkama, rolničkama, hrkátkama, bylo tam asi tak 10 dětí v různům stáří (do 1 roku). U Markéty jsem si dala oběd (kapustu,kaštany,papriku,cibuly,hrášek-celé lusky a quineou )


bydlí v dobře položeným domě, mají tam perfektní výhled na San Bruno a hlavně letiště ISF.


Takže vidí přistávací nebo startovní dráhu, fotku nemám protože pršelo a později nebylo vidět nic. Někdy příště až Markéta sežene kabel nebo bude mít svůj pc. Děti si spolu hezky hrály - fotku sem dát nemůžu. Nemůžu naše dítě dávat na internet. Večer C zlobí a tak mám ukázku jak se praktikuje Time out. A tak je na čase jí vyprávět jak u nás chodí Mikuláš, čert a anděl. Samozřejmě až se vrátila z time outu. No rozbrečela se u večeře, že nechce, aby přišel čert. Další den jí k tomu pouštím i videa jak takový Mikuláš s čertem vypadají a ukazuju i mojí fotku když jsem je potkala před rokem.
Středa - tu budu mít ráda pracuju od 10.30-4 a pak od 5-8. Akorád jsem si ráno zapoměla vypnout budík. V noci i ráno hrozně velký vítr a déšť celkem to buší do baráku. Ráno přendat prádlo do sušičky a pak ho poskládat, uklidit myčku a povysávat spodek -celkem se u toho člověk zapotí -tady dlaždice se vysávají hadicí takže to zabere hrozně času i ohýbání se k tomu. Ale jinak je to silnej vysavač povysává i kočičí chlupy bez mrknutí. Dnes je středa tak ještě vynést odpadky a vyvézt popelnici. V 5 vykoupat malou, ta se mi předtím pokadila a zadělalo to i moje tričko -umění dětí že to prosákne jejich oblečení i to moje. HM má dnes narozeniny, tak šla s kamarádkou na večeři a já hlídám obě holky, mezitím má návštěvu HF. Ten nechává C hodně běhat, na to jak je nachcípaná, že se pak nechce zklidnit a když to dítě krotím, že už má přestat běhat má ze mě akorád srandu. Před návratem HM jsem jí dala úkol dát svíčky na dort tak jsme zpívaly Happy Birthday. Po dortu už opravdu chytám C, že je čas jít do sprchy a ta mi utíká na dlaždicích až upadne na zuby - nebrečí je trochu v šoku/ zabralo to a odchází do sprchy. Tu jsem zvolila extra rychlou bez hraní tak jsme byli rychle hotové a připravené na spaní.
Čtvrtek - malá usla na 3 hodiny, tak jsem si udělala nutný úklid a uvařila mrkvovou polívku a k tomu upekla croissanty, stihla odkývat nějákýmu pouličnímu prodejci, že jsem z československa -příjde mi zbytečný mu vysvětlovat, že už to tak není, rychle beru letáček a celkem komunikativního pána vyprovázím se slovy už musím jít Mlčící.
Pak když se malá probudí jedeme za Markétou a procházíme se venku, okukujem citroníky a vánoční výzdobu.


U večeře C vylupuje adventní kalendář -necháváme jí hledat čísla i na našich kalendářích. Vyrobeno v německu.
Pátek - Po práci sraz v obchodním domě s HM a E nakoupíme pár věcí co potřebujem a jedeme domů. K večeři kuchtíme domací hamburger. Sytej jako blázen měla jsem dva a jsem plná. Nic moc s tímhle usínat.
Sobota- Malá napodobuje sovu a skoro pořád houká Smějící se její nejčastější vyjádření - myslím, že si tak chce povídat. Já si říkám o kameru na dítě, tak jí vytahujeme, instalujeme a poté se rozbila tak taky opravujeme -úspěšně, do toho jsem se nabídla, že vyšiju jméno E na vánoční ponožku tak se pouštím do práce. Po obědě zajíždíme do obchodu Michael´s plného art věcí. Krásný obchod.


Neděle - jedeme do obchodu koupit si kraba - poprvé budu jíst kraba. Takže pán v obchodě ho zvážil, pak obral trochu naklepal -ať se s tím tolik nedřem, mi dvě ženy v domě. Vytahujeme speciální fidlátka, vaříme na páře- po uvedení vody do varu 10 minut, pak už jen dobrou chuť. No na másle s citronem to je dobrý jen nevím jestli jsem z toho plná?! Zajídám chlebem a salátem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama