Lake Tahoe

13. ledna 2015 v 0:57 | Soňa |  3 měsíc

Lake Tahoe

Na silvestra jsme jeli na výlet na Lake Tahoe. (pohoří Sierra Nevada, jezero ledovcového původu o rozloze 502 km², maximální hloubky 501 m,v nadmořské výšce 1 897 m.) Cesta tam byla na 4

hodiny což bylo parádní Em to skoro celé prospala
těch pruhů ...
a C jsem zabavovala všemožnými způsoby a HM taky včetně podávání jídla. Normálně většinou jsem schopná cestování v autě prospat, ale bylo to zajímavé. U Sacrementa jsou mandlové sady, nebo z druhé strany jsem viděla rýžové pole, HM povídala, že tu je nejkvalitnější rýže a dováží se do Japonska. Pak jsem zahlédla taky nějaký park s horskýma dráhama - něco pro mě S vyplazeným jazykem(možná Six Flags)
Na odpočívadle, někde v zasněžené oblasti jsem nadávala jak ten vítr může být tak vlezlej, ten byl ledovej a mě bylo zima, nechápu jak ty lidi mohli tam venku bobovat. Fuj. Díky autu jsem se naučila ovládat vyhřívání sedačky a už jsem byla spokojenější.Jezero bylo nádherné. Jeli jsme okolo cedule kde byli kdysi olypijské hry v roce 1960. Stále tam hoří oheň,

pak do kopců a už jsme byli na chatě, byla opatřena zábranama proti medvědům-elektrický plot. Chata pěkná jen jí nefungovalo moc nahoře topení . Dole byl krb tam bylo teploučko, ale nahoře takových 10-15 stupnů takže ty dvě noci pod 5 dekama a spala jsem s kulichem i šálou. V chatě byli i s náma 3 rodiny, jedna bez dětí, druhá s dvouma klukama -3,5 letý a 7 letý a naše dvě holky. Děti si hrály celkem dobře, jen ta naše velká pořád provokovala psa. Něják nechtěla pochopit, že pes není kočka a že ten pes si to nenechá líbit, takže naše upozorňování brala jako hru.
Pochopila jsem proč se tak rodiče snaží nahánět děti do postele. Poté co děti usnuly mi jedly cheesecake a pili Moëta, povídaly jsme si a bylo to fajn. Na chatě byla wifi a tak jsem viděla silvestr v Písku a pak naopak Martin viděl silvestr u nás. Což bylo tak, že všichni si řekli Happy New Year v 23 a šli spát, a já seděla sama v té velké místnosti a pak si chvilku skypovala.
Druhý den procházka po lyžařském středisku a bobování.
Sněhu tam opravdu nebylo moc -původně jsem si myslela, že půjdu lyžovat, ale bylo to tam drahé a na té trošce sněhu kde prosvítala tráva se mi nechtělo.


Bobování bylo super první sem to sjela se starší a pak jí nechala samotnou ať tam vyleze, jen něják nedokázala odemně pochopit že si ten bob má otočit, tak na něm jezdila po zpátku, ale seděla ve směru jízdy. Pak jsme šli i na větší kopeček a udělaly si pár fotek u jezera. Jako suvenýr mám obrovskou šišku.
Cesta zpět byla v zácpách takže jsme jeli 6,5 hodiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama